תיאום הורי

 מה חשוב לדעת לפני שמתחילים

הליך תיאום הורי

הליך תיאום הורי מסייע להורים תוך כדי הליכי הגירושין או לאחר הפרידה והגירושין - להוריד את רמת הקונפליקט ביניהם, ולעבור משפת מאבק לשפת דיאלוג. קונפליקט ומאבק קשה לא מספקים תוצאות חיוביות לאף אחד מההורים, בוודאי לא לילדים

תיאום הורי שאלות נפוצות

התיאום ההורי מסייע להורים המצויים בקונפליקט הורי, לעתים ארוך ומתמשך, להגיע להסכמות ולאפשר להם למצוא דרך אחרת, טובה יותר עבורם ועבור הילדים, להתנהל בתוך ההורות שלהם.

התיאום ההורי הוא למעשה מודל שמטרתו הוא לעזור להורים לנהל את ההורות שלהם, לקבל כלים לניהול ההורות, להגיע להסכמות בנושאים הקשורים בילדים.

התיאום ההורי שם את הילדים במרכז, מול עיני ההורים כשצורכי הילדים הם המטרה החשובה ביותר. היענות לצורכי הילדים תביא לכך שטובת הילדים ורווחתם הנפשית תעלה, ותאפשר לילדים את זמן הילד החשוב והקריטי עבורם.

 

תיאום הורי – איך זה עובד?

התיאום ההורי הוא תהליך שמתחיל בהחלטת בית המשפט או במקרים שבהם עורכי הדין של הצדדים יפנו אותם להליך של תיאום הורי. לעיתים רחוקות הפניה לתיאום הורי תהיה על ידי ההורים. 

הליך התיאום ההורי נפתח בדר"כ בפגישות נפרדות עם כל אחד מההורים, לאחר מכן מתחילות הפגישות המשותפות עם שני ההורים יחדיו. הפגישות המשותפות נערכות במשך שעה וחצי.

בתהליך התיאום ההורי, בין היתר, עולים הנושאים שיש להורים קושי בהם, מסייעים להם להגדיר את הקושי והבעיה ומעלים אופציות לפתרון. בסופו של יום, המטרה היא לסייע לכם להגיע להסכמות הוריות ולייצר לכם תוכנית הורית ולתת לכם כלים גם לעתיד.

 

מהם יתרונות התיאום ההורי? 

(או: למה בעצם צריך תיאום הורי? )

התיאום ההורי מאפשר לכם נתיב אחר שבאמצעותו תתמודדו עם כל תחושת התסכול וחוסר האונים, ויאפשר לשחרר את כעסים שהצטברו ביניכם באופן שיאפשר לך ולהורה השותף שלך להגיע להסכמות עבור הילדים שלכם.

טובת ילדכם חשובה לכם. לשניכם ביחד. בתיאום הורי, באמצעות מתאם הורי, יתאפשר לכם, בין היתר, לנהל תקשורת יעילה ומקדמת, להגדיל את שיתוף הפעולה ביניכם, לעבור משפה של מאבק לשפה של דיאלוג, וכמובן להוריד את רמת המתח אצל הילדים.

 

מתאם הורי מומלץ?  

לא אחת עולה השאלה מי המתאם ההורי המומלץ.

 

ישנם מתאמים הוריים מתחומי הטיפול, ישנם מתאמים הוריים מתחומי המשפט. לאלו יתרונות, וגם לאלו. מה שחשוב לדעת הוא שהמתאם ההורי או המתאמת ההורית שפניתם אליהם עברו הכשרה כמתאמים הוריים. חשוב להדגיש, תיאום הורי אינו טיפול ולא ניתן בו ייעוץ משפטי. 

כמה עולה הליך תיאום הורי?

עלות הליך התיאום הורי במגזר הפרטי הוא החלטה של המתאם ההורי או המתאמת ההורית, ואין מחיר אחיד להליך תיאום הורי.

עלות מפגש בן שעה וחצי יכולה לנוע בטווח המחירים שבין 500 שקלים לבין 700 שקלים. טווח מחירים זה, כמובן, אינו מחייב אולם בהחלט סביר להליך מסוג זה.

לקריאה נוספת לחצו כאן:

למה צריך תיאום הורי

מהו תיאום הורי

תיאום ההורי – מאמר מורחב

אורית יצחקי, היא עורכת דין בתחום המשפחה, מגשרת משפחה ומתאמת הורית.

בעלת ניסיון וידע רב בתחום דיני המשפחה, הוכשרה כמתאמת הורית, ועוסקת בתיאום הורי באחת מתחנות הרווחה במרכז הארץ. 

עו"ד אורית יצחקי מקבלת הורים לתיאום הורי גם במשרדה, ברמת גן אזור הבורסה, באופן פרטי.

מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד אורית יצחקי כאן בכל עת. 

ניתן ליצור קשר גם בטלפון הנייד 054-8083174 או לשלוח הודעת ווטסאפ. 

צרו קשר

03-6143337

054-8083174

אזור הבורסה, רמת גן

רחוב החשמונאים, תל אביב

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon

לעדכונים שוטפים:

האמור באתר זה מהווה מידע כללי בלבד, מידע זה אינו ייעוץ משפטי, אינו תחליף לייעוץ משפטי ואינו ייעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין. אין להסתמך על המידע באתר בשום צורה ודרך.

כל הסתמכות ו/או פעולה שנעשית ע"פ המצויין באתר זה היא באחריות המשתמש בלבד. 

© כל הזכויות באתר שמורות לעו"ד אורית יצחקי www.oym-law.com 

Ramat Gan