• עו"ד אורית יצחקי

בימ"ש: קטינה תחוסן נגד חצבת למרות התנגדות האב

לחסן את הילדה או לא?

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב (תמ"ש 18421-01-19) קבע, כי קטינה כבת 12 תחוסן בחיסון נגד חצבת.

​המדובר בזוג שהתגרשו ולהם ילדה משותפת כבת 12. בשל העליה הדרסטית במספר נדבקים בחצבת, ביקשה האם מהאב לחסן את הילדה בחיסון נגד חצבת. אלא שהאב, סירב כי הבת תחוסן.

בשל המחלוקת שהתגלעה בין הצדדים, הגישה האם לבית המשפט בקשה דחופה לתת לה צו שיאפשר לה לחסן את הילדה בהתאם להמלצות משרד הבריאות.

במצב זה בו ההורים לא הגיעו להסכמה, בית המשפט מכריע בסכסוך על פי טובת הילדה. בית המשפט קובע, כי "העיקרון המנחה את בית המשפט בכל הנוגע לענייניה­ של קטינים­, בהיעדר הסכמות בענייני­ המסורים­ לסמכות­ של ההורים­ כאפוטרופוסים­ טבעיים­ של ילדם­, הוא טובת הילד".

בית המשפט קובע, כי טובת הילדה היא לקבל את החיסון נגד חצבת.

בית המשפט בפסק דינו סוקר את המלצות משרד הבריאות בנוגע למניעת הידבקות במחלת החצבת, סיכויי ההידבקות במחלה, הסיכונים הנלווים במתן החיסון וכו', וקובע כי "לקטינה אשר לא חוסנה קיים­ סיכוי או סיכון להידבק במחלה בשל הירידה ב'הגנת העדר'." למעשה, בית המשפט דוחה את כל טענותיו של האב נגד חיסון הקטינה.

בית המשפט קובע, כי בהתאם לאתר משרד הבריאות מאחר שלא ניתן להתחסן למחלת החצבת בלבד, אלא נדרש לבצע חיסון מרובע –הקטינה תחוסן בחיסון המרובע.

בשל סירובו של האב כאמור – בית המשפט קובע כי הילדה תחוסן, וכי די יהיה בחתימתה של האם כדי לבצע את החיסון.
צרו קשר

03-6143337

054-8083174

אזור הבורסה, רמת גן

רחוב החשמונאים, תל אביב

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon

לעדכונים שוטפים:

האמור באתר זה מהווה מידע כללי בלבד, מידע זה אינו ייעוץ משפטי, אינו תחליף לייעוץ משפטי ואינו ייעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין. אין להסתמך על המידע באתר בשום צורה ודרך.

כל הסתמכות ו/או פעולה שנעשית ע"פ המצויין באתר זה היא באחריות המשתמש בלבד. 

© כל הזכויות באתר שמורות לעו"ד אורית יצחקי www.oym-law.com 

Ramat Gan