הסכם חיים משותפים  לבני זוג מאותו מין

אתם מוזמנים לפגישת היכרות ללא התחייבות, ולקבל הסבר על התהליך.

אורית יצחקי היא עורכת דין משפחה, מגשרת משפחה המכירה את הסוגיות הרלוונטיות לקהילת הלהט"ב ותשמח לסייע לכם.

 

 

מוזמנים ליצור קשר כאן או להתקשר לנייד 054-8083174.

הקמת התא המשפחתי אצל זוגות להט"ב הוא תהליך שונה ומורכב מזוגות הטרוסקסואלים. במדינה, בה עדיין זוגות להט"בים אינם יכולים להנשא, ההחלטה על הקמת התא המשפחתי היא משמעותית ביותר.

גיבוש התא המשפחתי בהבנה והידברות הוא חשוב מאין כמוהו, ויש למסדו בהסכם בין הצדדים. בעת גיבושו באופן של הסכם חיים משותפים עולות סוגיות שונות בין בני/בנות הזוג לרבות לענין החיים המשותפים, הגדרת החובות והזכויות, הסדרת ענייני הרכוש וכיוצ"ב.

  

הסכם חיים משותפים למעשה מייצר הכרה בזוגיות של הצדדים, דבר שחוסך את הצורך להוכיח את היותם בני זוג, בעיקר לרשויות. הסכם חיים משותפים, בניגוד להסכם ממון, לא מחייב את אישורו של בית המשפט. משכך מעת החתימה על הסכם חיים משותפים - הוא מקבל תוקף משפטי.

להסכם חיים משותפים יתרונות רבים, למשל חוסך את הצורך להוכיח את המועד בו הצדדים החלו את זוגיותם, קובע את המשטר הרכושי בין הצדדים דבר שיחסוך בעתיד את המחלוקת בדבר אופן חלוקת הרכוש.

 

בהסכם חיים משותפים יש אפילו הוראות בנוגע לפרידה אם חלילה תתרחש – דבר שמאפשר לבני הזוג לנהל את מערכת היחסים בניהם בשקט נפשי.

אז אם הגעתם/ן להחלטה להתקדם במערכת היחסים ביניכם, ואתם רוצים להסדיר את כל העניינים שבניכם/ן – דבר שייתן לכם שקט נפשי, ויאפשר לכם לנהל זוגיות טובה יותר ממקום רגוע ושלו - הגיע הזמן לערוך הסכם חיים משותפים.

צרו קשר

03-6143337

054-8083174

אזור הבורסה, רמת גן

רחוב החשמונאים, תל אביב

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon

לעדכונים שוטפים:

האמור באתר זה מהווה מידע כללי בלבד, מידע זה אינו ייעוץ משפטי, אינו תחליף לייעוץ משפטי ואינו ייעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין. אין להסתמך על המידע באתר בשום צורה ודרך.

כל הסתמכות ו/או פעולה שנעשית ע"פ המצויין באתר זה היא באחריות המשתמש בלבד. 

© כל הזכויות באתר שמורות לעו"ד אורית יצחקי www.oym-law.com 

Ramat Gan